Otomotiv

NOVA'nın sünger tesislerinde, otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan, araba koltukları ve koltuk kılıflarının üretiminde kullanılan laminasyon süngerleri üretiyoruz. Enjeksiyon kalıp döküm yöntemiyle üretilen bu süngerlerin yanı sıra fleks laminasyon süngerlerimiz, alev laminasyon süngerlerimiz, elastik laminasyon süngerlerimiz ve yanmaz süngerlerimiz de otomotiv endüstrisi ürün gamımızın içinde.

Mobilya ve Yatak

14 ile 65 densite arasında ürettiğimiz elastik, fleks, sert, ultra s, soft, kuştüyü, hypersoft ve memory süngerlerimiz ile yatak ve mobilya sektörünün lider tedarikçileri arasındayız. Sahip olduğumuz döküm, kesim ve paketleme teknolojileri sayesinde geniş bir spekturumda müşteri ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Presli paketleme teknolojileri ile nakliyede ciddi avantajlar sağlıyoruz.

En üstün teknolojiye sahip boncuk elyaf üretim hattımızda elyafı standart elyaf bilyeleri haline getirerek ürünün kapladığı hacmin artmasını ve yüksek dayanımlı hale gelmesini sağlıyoruz. Bu sayede elde edilen boncuk elyaf mobilya ve yatak sektörü için ekonomik ve konforlu bir dolgu malzemesi olarak karşımıza çıkıyor.

Tekstil ve Ayakkabı

Geniş ürün gamımız ile giyim ve ayakkabı sektörünün ekonomik ve de yüksek kaliteli ürünler üretmesine katkı sağlayan önemli bir çözüm ortağıyız. Ayakkabıdan, iç giyime, sektörün ihtiyaç duyduğu her noktada ürünlerimizle üreticileri destekliyoruz.

Spor Malzemeleri

Yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlarımızda, tecrübeli mühendislerimizce yapılan ARGE çalışmalarımız sayesinde, spor malzemelerinde maksimum konfor sağlayan sünger ürünleri üretiyoruz. Sünger parçalarının tekrar işlenmesi sonucu elde edilen granül süngerimiz ise güreş minderi, yoga matı gibi yüksek sertlik ve de esneklik gerektiren özel malzemelerin üretimi için vazgeçilmez bir ürün haline geldi.

İzolasyon

Sünger imalatında kullandığımız özel yöntemler ile ısı/ses izolasyonu sektörü için çözümler sunuyoruz. CNC ünitelerimizde özel kesim ile elde ettiğimiz geniş ürün gamımız ile ses ve ısı yalıtımı sektörünün tüm ihtiyaçlarına karşılık veriyoruz.

Endüstriyel Süngerler

Uzman mühendislerimizin, ARGE laboratuvarlarımızda geliştirdiği teknik süngerlerden bir diğeri de filtrasyonda kullanılan süngerlerdir. Yüzey parlatma süngerleri, özel sıva süngerleri, dekor amaçlı özel kesim süngerler, özel renklerde süngerler ve hassas paketlemede kullanılan süngerler yine bu ürün gamımızda yer almaktadır.

Ev Kullanımına Yönelik Süngerler

Müşterilerimiz için istedikleri renkte ve biçimde, emiciliği yüksek, ev kullanımına yönelik süngerler de ürün gamımızda yer alıyor. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğunuz tüm nitelik ve biçimsel özelliklerde bulaşık, banyo ve temizlik süngerleri üretiyoruz.

Medikal Süngerler

Medikal ihtiyaçlara özel tasarlanmış kalıplarla, enjeksiyon yöntemi uygulanarak üretilen 45-65 densite arasındaki "memory visco elastik sünger" yastıklarımız, bölgesel basıncı minimize ederek kan dolaşımının düzenlenmesine katkıda bulunuyor. Yine özel olarak tasarlanıp CNC ünitelerimizde kesilerek, hastaların ihtiyaçlarına yönelik üretilen medikal yataklarımızla, sektörün ihtiyaçlarına cevap veriyoruz.

PAKETLEME TEKNOLOJİLERİ

Presli rulo sünger paketleme teknolojisi ile 4 kata kadar nakliye avantajı sağlayarak süngerlerin çok uzun mesafelere taşınmasını ekonomik hale getiriyoruz. İsterseniz plaka süngerlerinizi de sıkıştırılmış rulo paketleri haline getirerek size 3 kat nakliye avantajı sağlayabiliriz.

KESİM TEKNOLOJİLERİ

Dünyanın lider kesim makinası üreticileriyle yaptığımız iş ortaklıkları ve son teknolojiye sahip kesim hattımızı ile sünger talebinde bulunan tüm sektörlere cevap verebilme kabiliyetine sahibiz. Rulo sünger üretiminde 0,2 cm - 5 cm aralığında, plaka sünger üretiminde 0,3 cm ve üzeri kalınlıklarda üretimler gerçekleştirebiliyoruz.

Pazarın talep ettiği tüm özel kesim işlemlerini son teknolojiye sahip CNC makinelerimizde, ölçü hassasiyeti sağlanmış şekilde yapıyoruz. Müşterilerimizin istedikleri nitelikteki ürünleri, bilgisayar kontrolünde ve sonsuz bıçak teknolojisi ile ürün yüzeylerinde pürüz olmadan kesiyor ve teslim ediyoruz.

KALİTE KONTROL

Üretimin tüm aşamalarında kontrol noktası oluşturduk. Önce test laboratuvarımızda tedarik ettiğimiz hammaddeyi ön testlere tabi tutarız. Üretim sonra başlar. Densite, elastikiyet, sertlik, mukavemet, yırtılma ve çökme gibi fiziksel testlerden başarıyla geçen süngerler, istenen ölçülerde ebatlanmak üzere kesime alınırlar. Kesim sonrası teknik ve kimyasal kontrolleri yapılan süngerler sevke hazır hale gelir.

Daha fazla bilgi için bizimle temasa geçebilirsiniz.

  • Bize yazın!
    Lütfen isteklerinizi bildirin.

Her hakkı saklıdır. 2014 Nova Sünger ve Yatak San. Tic. A.Ş.